Copyright © 2022 Miami Building Distribution sp. z o.o. All rights reserved.

Miami Building Distribution sp. z o.o.

ul. Fabryczna 10, 62-200

Gniezno


 

NIP 7842517227

REGON 382681805

KRS 0000774360

 


 

PŁYTY Z WEŁNY DRZEWNEJ

płyty na poszycie

Ekologiczne

Ognioodporne

Odporne na wilgoć

Trwałe

Płyty z wełny drzewnej, spajanej białym lub szarym cementem portlandzkim, stosuje się przede wszystkim jako termo- i dźwiękoizolację w budynkach szkieletowych. Płyty MEB GreenBoard Suprema® mają jednak szerszy wachlarz zastosowań. Przy gramaturze 600 kg/m3 mogą być stosowane jako poszycie szkieletu budynku, jednocześnie korzystnie wpływając na jego termoizolacyjność. Doskonale nadają się również do budowy ścianek działowych o pożądanych właściwościach akustycznych oraz do konstrukcji ścian otwartych dyfuzyjnie. Są niezapalne, a klasa ogniowa B-s1, d0 pozwala stosować je w budynkach wielorodzinnych i użyteczności publicznej.

 

Podobnie jak inne płyty do suchej zabudowy spod znaku MIAMI Eco Board, składają się tylko z ekologicznych komponentów. Drewniane wstążki o różnej (w zależności od modelu płyty) szerokości i długości uzyskiwane są z drewna posiadającego certyfikat FSC (Forest Stewardship Council), organizacji skupiającej stowarzyszenia i firmy zainteresowane zrównoważoną gospodarką leśną.

Zalety płyt cementowo-drzazgowych i wiórowo-cementowych

 

Spoiwo dla wełny drzewnej stanowi wysokiej jakości cement portlandzki z mineralnym dodatkiem hydratacyjnym, jakim jest szkło wodne (krzemian sodu). Zawarte w drewnie, naturalne cukry spowalniają proces tężenia cementu, a niewielka ilość szkła wodnego tworzy film na powierzchni wełny i zapobiega ich przenikaniu do kompozytu. Płyty z wełny drzewnej MEB GreenBoard Suprema są naturalnie biostabilne – odporne na działanie grzybów i pleśni, owadów drążących i gryzoni, bez chemicznych dodatków do masy czy konieczności stosowania impregnatów.

 

Dzięki naturalnym składnikom, płyty na poszycie i izolacyjne z wełny drzewnej marki Miami Eco Board nie wydzielają rakotwórczego i neurotoksycznego formaldehydu (zawartego szczególnie w klejach stosowanych w produkcji płyt OSB i MFP) czy fenoli (wydzielanych przez spoiwa niektórych materiałów izolacyjnych). Są stabilne, trwałe i umożliwiają odprowadzanie wilgoci, więc mogą być stosowane w różnych warunkach klimatycznych. Obojętne dla zdrowia, jako materiał “oddychający” w pomieszczeniu tworzą przyjemny mikroklimat.

 

Powierzchnia płyt z wełny drzewnej o wyższych gramaturach, po wzmocnieniu siatką, świetnie nadaje się do tynkowania, malowania i nakładania struktur. Płyty MEB GreenBoard Suprema GB 600 mogą być stosowane jako ekologiczna i odporna na ogień alternatywa dla płyt OSB – na ścianach, w ściankach działowych, na dachach, stropach oraz do zabudowy poddaszy. Wszystkie nasze płyty z wełny drzewnej idealnie sprawdzą się w konstrukcjach szkieletowych, a także przy termomodernizacji i przebudowie budynków w technologii murowanej.

 

Płyty z wełny drzewnej MEB GreenBoard Suprema stanowią lekki, a jednocześnie sztywny i odporny na osiadanie materiał budowlany. Dostępne w różnych gramaturach i grubościach, spajane szarym lub białym (idealne do malowania) cementem, o doskonałych właściwościach dźwięko- i termoizolacyjnych, znajdują szeroki wachlarz zastosowań – również jako materiał wykończeniowy.

BLOG