Jakie właściwości mają płyty cementowo-drzazgowe?

Panele z ekologicznego cementu stają się coraz popularniejsze dzięki ogromnym możliwościom, jakie zapewniają. Z powodzeniem mogą być stosowane jako fasady budynków, konstrukcje ścian lub poszycie dachu. Wykorzystuje się je pod budowę ścieżek lub form. We wnętrzach płyty cementowo-wiórowe używa się w szczególności w łazienkach i kuchniach. Dzięki czemu liczba ich zastosowań jest tak długa? Wynika to z ich wyjątkowych właściwości.

Wytrzymałość i bezpieczeństwo płyt z ekologicznego cementu

Produkowane przez nas panele MIAMI ECO Cement Panel są wytwarzane pod ścisłym nadzorem działu laboratoryjnego, który na bieżąco bada ich właściwości. Dzięki temu udało nam się opracować produkty, które cechuje niezwykła wytrzymałość, bezpieczeństwo użytkowania i wspaniałe parametry termiczne.

Płyty te posiadają ponad przeciętną zdolność do akumulacji ciepła, dzięki czemu zimą szybko się nagrzewają, a latem chłodzą. Ponadto zmiany temperatury nie mają wpływu na ich właściwości, przez co z powodzeniem mogą być one stosowane w miejscach bezpośredniego kontaktu z warunkami atmosferycznymi. Nie zaszkodzi im nawet wystawienie na działanie bardzo niskiej temperatury, co zawdzięczają zaawansowanemu procesowi produkcyjnemu.

Płyty z ekologicznego cementu nie palą się ani nie podtrzymują ognia. Wystawione na działanie bardzo wysokiej temperatury nie wydzielają żadnych gazów ani szkodliwych oparów. Wynika to między innymi z ich ekologicznego składu i braku niebezpiecznych substancji wiążących.

Produkowane przez nas płyty oferują również wysoką biostabilność, bez konieczności zastosowania środków antyseptycznych w ich składzie. Oznacza to, że są odporne na działanie drobnoustrojów, a także innych szkodników. Dodatkowo niestraszna jest im wilgoć, dzięki czemu mogą być wykorzystywane jako podkłady chodnikowe, ponieważ nie będą się rozkładały pod wpływem szkodliwego działania wody.

Zastosowane w budownictwie modułowym doskonale usztywniają drewniany szkielet i nadają mu wyjątkową wytrzymałość mechaniczną. Nasz produkt zawdzięcza ją swojej konstrukcji, która składa się z 4 warstw. Dwie zewnętrzne w większości zawierają drobne wióry, a pozostałe, zewnętrzne mają duże wióry. Pozwala to na osiągnięcie maksymalnej odporności np. na nacisk. Tego rodzaju konstrukcja pozwala również osiągnąć wszystkie wymienione wyżej właściwości. Właśnie dlatego lista zastosowań płyt cementowo-drzazgowych wciąż się wydłuża!

Wróć