Płyty cementowo-drzazgowe Miami Eco Cement Panel jako element konstrukcyjny w budownictwie modułowym (szkieletowym, drewnianym)

Budowa domów modułowych zasadniczo różni się od innych technologii budownictwa niskopodłogowego ramowo-panelowego. Każdy producent ma w produkcji swoje sekrety rozwiązań projektowych. Wzory i skład „płyt warstwowych”, system mocowania i montażu firm znacznie się różnią.

Główną zaletą domów panelowych jest sucha konstrukcja i duża szybkość montażu. Specjalne węzły do łączenia elementów domu oraz kontrola jakości na wszystkich etapach produkcji konstrukcji zapewniają łatwość montażu na placu budowy.

Panele ścienne dzięki produkcji fabrycznej charakteryzują się dużą dokładnością wymiarów geometrycznych i łączeń. Potwierdził to pierwszy rosyjski test efektywności energetycznej domu z Blowerdoor, przeprowadzony na bazie domku ramowo-panelowego . Blowerdoor to specjalny sprzęt diagnostyczny przeznaczony do pomiaru szczelności budynków.

Urządzenie to pozwala ocenić stopień szczelności pomieszczenia poprzez ocenę poziomu strat ciśnienia w budynku. Straty powietrza wskazują na występowanie „szczeliny” w konstrukcji domu, co ostatecznie wpływa na energooszczędność budynku. Dla bardziej wyrazistego pokazania szczelności organizatorzy testu wprowadzili do domu biały teatralny dym.

W trakcie eksperymentu, który był kontrolowany między innymi przez specjalistów z Austrii za pomocą precyzyjnych pomiarów, okazało się, że współczynnik wymiany powietrza przy różnicy ciśnień 50 Pa w domu z wykorzystaniem płyt Miami Eco Cement Panel wynosi 1,1. Wskaźnik ten jest lepszy od normatywnego zarówno na przykład w Rosji (wynosi 4), jak i w Europie a na przykład w Austrii (równy 3) i świadczy o dobrych parametrach domu prefabrykowanego z płyt Miami Eco Cement Panel pod względem zachowania ciepła. 

WYKONANIE FUNDAMENTU 

Konstrukcje domów z serii „Dom Gotowy” pozwalają na budowę na płytkich fundamentach i miękkim podłożu.

Z reguły domy są instalowane na fundamencie z rusztem palowym. Zakładkę piwnicy można ułożyć za pomocą monolitycznego żelbetu.

Na życzenie Klienta producent może wyposażać domy w stropy piwniczne wykonane w technologii płyt warstwowych, co skraca czas i zmniejsza koszty budowy.

DOSTAWA PANELI NA MIEJSCE MONTAŻU

Dostawa paneli odbywa się za pomocą eurotrucków w paczkach lub specjalnymi przyczepami, gdy dom montowany jest „z kół”.

W przypadku transportu specjalistycznymi pojazdami można w panelach zamontować wypełnienia okienne i drzwiowe, zewnętrzne powierzchnie ścian można pomalować lub otynkować.

MONTOWANIE

Domy modułowe , wyprodukowany w fabryce, dokładnie odpowiada projektowi, co przyspiesza proces jego montażu. Tak więc pierwsze piętro można złożyć w ciągu jednego lub dwóch dni. Duża szybkość montażu domu wynika z faktu, że 80% prac budowlanych wykonywanych jest w fabryce. Na miejscu montowane są gotowe ściany, podłogi, szczyty, systemy krokwi w jedną konstrukcję.

Sztywność przestrzenną budynku zapewnia wspólna praca paneli ściennych, płyt stropowych oraz systemu krokwi. Ściany są montowane, ściągane za pomocą specjalnych łączników.

Po uzgodnieniu z Klientem można przewidzieć możliwość późniejszego demontażu domu w celu jego ewentualnego montażu w innym miejscu. 

Prace fundamentowania 

Uszczelnienie fundamentu i montaż belki nośnej. 

Montaż podłogi piwnicy.

Montaż ścian wewnętrznych i zewnętrznych pierwszego piętra.

Montaż płyt podłogowych.

Montaż systemu krokwi.

Ułożenie izolacji z wełny mineralnej w konstrukcji dachu.

Układanie folii hydroizolacyjnej i mocowanie łat.

Poszycie dachowe (dachówka ceramiczna) 

Dekoracja zewnętrzna

Gotowy dom 

Wróć