Płyty cementowo-wiórowe

Płyty cementowo-wiórowe znajdują szerokie zastosowanie w budownictwie jako elementy konstrukcyjne. Łączą w sobie najlepsze właściwości cementu i drewna. Wyróżniają się warstwową strukturą, której warstwa zewnętrzna składa się z drobniejszej frakcji wiórów, a warstwy w środku to coraz większe frakcje. Produkcja płyt cementowo-wiórowych polega na prasowaniu warstw w wysokiej temperaturze, co pozwala uzyskać odpowiednią twardość oraz gładkość powierzchni.

Płyty cementowo-wiórowe stosowane są przy podłogach, sufitach i ścianach (zarówno w przegrodach wewnętrznych, jak i zewnętrznych). Doskonale sprawdzają się nie tylko przy ścianach działowych, ale również nośnych, gdzie stabilizują i usztywniają szkielet konstrukcji. Wykorzystywane są także do zabudów i konstrukcji tymczasowych. Podobnie jak w przypadku płyt cementowo-włóknowych również są wykorzystywane w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności i w konstrukcjach przeciwpożarowych.

Właściwości płyt cementowo-wiórowych

Płyty cementowo-wiórowe łączą w sobie niesamowite właściwości, jakie posiada drewno i cement. Są odporne na różne warunki atmosferyczne, takie jak mróz czy wilgoć, oraz działanie pleśni i grzybów. Nie szkodą środowisku naturalnemu. Nie zawierają niebezpiecznych substancji, a przy tym są odporne działanie gryzoni i termitów. Nie zawierają też formaldehydów. Materiał ten jest również odporny na działanie benzyny i oleju. Płyty cementowo-wiórowe to materiały sprężyste. Posiadają właściwości dźwiękoszczelne.

Niewątpliwą zaletą płyt cementowo-wiórowych jest także fakt, że są one łatwe w obróbce, a także bezpieczne dla zdrowia. Dzięki płytom cementowo-wiórowym budowa domu będzie mogła przebiegać zgodnie z ekologicznymi normami. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą i zapraszamy do kontaktu z nami. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i przedstawimy szczegóły oferty. Pomożemy także w wyborze odpowiednich materiałów budowlanych, które sprostają Państwa oczekiwaniom.