System domów modułowych (szkieletowych) z zastosowaniem płyt konstrukcyjnych Miami Eco Cement Panel

Domy szkieletowe, a w szczególności te, budowane modułowo, cieszą się w Polsce coraz większym wzięciem. Wielu z nas rezygnuje z kosztownej i długotrwałej budowy domu murowanego, na rzecz nowoczesnych konstrukcji szkieletowych. Coraz przychylniej patrzymy też na technologię modułową – umożliwia ona postawienie własnego domu w zaledwie kilka tygodni. Na szczególną uwagę zasługują te inwestycje, do których realizacji użyto płyt konstrukcyjnych Miami Eco Cement Panel. Dlaczego? Sprawdźmy!

Czym jest płyta Miami Eco Cement Panel?

Miami Eco Cement Panel to wysokiej jakości płyty cementowo-drzazgowe, produkowane z naturalnych, ekologicznych składników. Wytwarza się je przez tłoczenie formowanej mieszanki składającej się z wiórów drzew iglastych, cementu portlandzkiego, substancji mineralnych i wody. Płyty produkowane są zgodnie z normą EN 13986: 2004 + A1: 2015 i świetnie sprawdzają się w budownictwie modułowymi szkieletowym, poprawiając zdecydowanie mikroklimat wnętrz.

Dlaczego warto postawić na Miami Eco Cement Panel?

Płyty Miami Eco Cement Panel wykorzystuje się do budowy ścian zewnętrznych i wewnętrznych, zarówno w konstrukcjach szkieletowych drewnianych, jak i metalowych.

Znajdują one zastosowanie w budownictwie modułowym, co świadczy o ich ogromnej wytrzymałości, wysokiej odporności na wilgoć, hałas i działanie ognia. Dla wielu inwestorów ważne jest też to, że płyty spełniają rygorystyczne normy ekologiczne. Miami Eco Cement Panel stosowane jako warstwa zewnętrzna domu szkieletowego cierpliwie znoszą nawet najtrudniejsze warunki pogodowe i mogą być stosowane także w wilgotnych regionach. Są łatwe w wykończeniu – mają idealnie gładką powierzchnię. Płyty są też wyjątkowo odporne na działanie grzybów, pleśni i insektów. Co ciekawe, można zawieszać na nich nawet ciężkie elementy (do 400 kg na dwa punkty zawieszenia). Płyty Miami Eco Cement Panel stosuje się też w obszarach narażonych na trzęsienie ziemi, gdyż wzmacniają ramę szkieletu. Płyt tych w budownictwie używa się też m.in. do budowy dachów, podłóg i fasad. Jeśli dodamy do tego, że łatwo się je mocuje, obrabia i wykańcza, nikogo nie dziwi, że stały się modnym i chętnie kupowanym materiałem budowlanym.

Wróć